Flört uygulamaları kimlik sorunu yaşıyor

0

Flört uygulamaları kimlik sorunu

Son yıllarda flört uygulamaları ciddi bir kimlik sorunu yaşıyor. Sahtekarlık ve aldatma, bu uygulamalarda çok sık görülüyor.

Flört uygulamaları kimlik sorunu ile karşı karşıya

Sosyal medya ve flört uygulamalarının müzikle yüzleşme ve platformlarındaki sahtekarlığı, aldatmayı ve dezenformasyonu bir kez ve herkes için engelleme zamanı geldi.

Başlangıçta, sosyal medya ve flört uygulamaları sadece bir avuç kullanıcıyla internetin küçük bir kısmını ediyordu. Bugün Facebook ve Twitter o kadar büyük ki seçimleri etkiliyor, aşı kampanyaları yapıyor veya bozuyor ve piyasaları hareket ettiriyor. Tinder ve Bumble gibi flört uygulamaları da çok geride değil. Milyonlarca insan “sonsuza kadar” eşleriyle tanışmak için hizmetlerini arıyor.

Bugün hepimizin Bumble veya Tinder’da “yakalanan” bir arkadaşı var; Hepimizin çevrimiçi Twitter ve Facebook dolandırıcılıklarının kurbanı olmuş aile üyelerimiz var. Her gün, kötü niyetli aktörlerin sahtekarlık yapmak, siyasi ve ticari kazanç için yanlış bilgi yaymak veya nefret söylemini teşvik etmek için kimlikleri çaldığı veya sahte yeni kimlikler oluşturduğu yeni vakalar duyuyoruz.

Çoğu sektörde, sahte kimliklere sahip kullanıcılar gerçekten yalnızca işi etkiler. Ancak flört ve sosyal platformlarda güven kırıldığında, kullanıcılara ve genel olarak topluma zarar veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>