Fold harcadıkça Bitcoin kazandıracak

0

harcadıkça Bitcoin

Fold isimli bir kripto para girişimi, harcadıkça Bitcoin kazandıracak. Visa kartla yapılan harcamalarda, belli oranlarda kullanıcılara Bitcoin verilecek.

Harcadıkça Bitcoin kazandıracak girişim

Kripto para girişimi Fold, visa kartları ile kripto para piyasasını bir araya getirecek yeni bir girişimde bulundu. Harcadıkça kazanma temeline dayanan bu girişim, müşterilere Bitcoin kazandıracak.

Fold’un açıkladığı sisteme göre, kullanıcılar Visa kabul eden herhangi bir satıcıya ödeme yaptıklarında, her ödeme işleminin yüzde 1 ila 2 oranında kullanıcılara Bitcoin olarak geri ödeme yapılacak. Yani kullanıcılar Visa ile harcama yapıp, Bitcoin ile geri ödeme kazanacaklar.

Aslında benzer bir girşimi daha önce Coinbase de başlatmıştı. Coinbase’in tanıtığı Visa kart, kullanıcıların Bitcoin hesaplarına bağlanarak ödeme yapmalarını sağlıyordu.

Fold, Bitcoin ödemelerinin o anki Bitcoin değeri üzerinden yapılacağını belirtti. Ayrıca tahakkuk edilen Bitcoin’in kullanıcıların belirttiği kripto para cüzdanına aktarılacağı da belirtildi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>