Forbes Red Hat’i En Yenilikçi Şirketler Arasında Gösterdi

0

Red Hat, Forbes’un en yenilikçi şirketler listesinde 25’inci sırada yer alarak açık kaynak inovasyonundaki gücünü gösterdi.

Dünyanın lider açık kaynak çözümleri sağlayıcısı Red Hat, Inc. (NYSE: RHT), Forbes’un “Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri” listesinde yer aldı. Dünyanın en yenilikçi 25’inci şirketi olarak gösterilen Red Hat, listede toplamda dördüncü kez (2012, 2014, 2015, 2016) yer almış oldu. Red Hat, 2011 yılında Forbes’un “Dünyanın Büyüyen En Yenilikçi Şirketleri” listesinde yer almıştı.

Red Hat 20 yıldan fazla bir süre önce yeni teknoloji ve kurumsal inovasyon modelleriyle kurumsal yazılım dünyasında devrim yaratmıştı. Günümüzde açık kaynak çözümleri alanında küresel bir lider olan Red Hat, açık kaynak çözümlerini kurumsal dünyaya sunan ve bulut bilişimden Linux konteynerlerine, mobilden büyük veriye ve ötesine kadar teknoloji dünyasında kilit öneme sahip inovasyonlar sağlayan açık kaynağın süregelen evrimine ilham veren bir şirket olarak tanımlanıyor. Deutsche Bank, 2016 öngörülerinde açık kaynak çözümleri hakkında şu görüşü paylaşıyor: “Neredeyse belli başlı her altyapı ve veri yönetim yazılımı pazarına rakip olan açık kaynak dünyayı fethetmeye devam ediyor.” Red Hat Forbes’un 2016 listesinde bulunan tek açık kaynak yazılımı şirketi olma özelliğine sahip.

Red Hat CEO’su ve Başkanı Jim Whitehurst, Red Hat’in başarısıyla ilgili şu açıklamayı yapıyor: “Red Hat’in adını bu listede görmek bizim için her zaman bir gurur vesilesi olmuştur. Günümüzde açık kaynak inovasyon için temel bir tercih haline gelmiştir ve Fortune 500 şirketlerinin yüzde 90’ından fazlası Red Hat’in kurumsal açık kaynak çözümlerine güveniyor. Forbes’un verdiği bu paye yalnızca tüm dünyadaki Red Hat iş ortaklarına değil, topluluk destekli inovasyonu sürükleyen açık kaynak topluluğu için de bir takdir niteliğindedir.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>