Ford Android işletim sistemi kullanacak

0

Ford Android işletim sistemi

2023 yılı itibariyle Ford Android işletim sistemini kullanacağını duyurdu. Otomotiv sektörünün dev ismi bilgi ve eğlence sistemini Android’e bırakıyor.

Ford Android işletim sistemine geçiyor

Sürücü ve yolcuların konforunu artırmak için otomotiv devleri, araç içi bilgi ve eğlence sistemlerine yatırım yapıyor. Ford, bu konuda gelecek planlamasını açıkladı.

2023 yılı itibariyle Ford, bilgi ve eğlence sistemlerinde Android işletim sistemi kullanacağını duyurdu. Böylelikle Ford araçlarda Google Haritalar, Google Asistan ve diğer uygulamalar dahili bir şekilde kullanılabilecek. Ford’a ait olan Lincoln markasında da Android işletim sistem kullanılacağı duyuruldu.

Ford bu hamleyle kullanıcılara kararlı ve yenilikçi bir şekilde destek olmayı amaçlıyor. Örneğin, sürücü veya yolcular Google Asistan’la sesli komut aracılığıyla iletişime geçerek araç klimasını ayarlayabilecekler. Yapılacak yazılımsal yeniliklerle birçok özellik kolaylıkla kontrol edilebilecek.

Ancak Çin’de Google ürünleri kullanımı yasak olduğu için Ford, Çin için üreteceği araçlarda bu özellikleri sunmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>