Techinside Google News
Techinside Google News

Ford, arka görüş kamerası sorunu!

Ford, araç içi arka görüş kamerasında, mavi bir görüntünün görüntülenmesine neden oldu? Peki bu sorunu çözebildi mi? Tüm detaylar.
- Advertisement -

Ford, arka görüş kameralarının hatalı video çıkışının olabileceği ihtimali üzerine dünya çapında 462.000 araç için bir geri çağırma yayınladı. Associated Press ve Reuters’e göre, geri çağırma bazı 2020 ila 2023 model Ford Explorers ve Lincoln Aviators’ın yanı sıra bir grup 2020 ve 2022 model Lincoln Corsairs’i modelleri içinde geri çağırmaya başladı. Etkilenen araçlar modellerin de, araç içi eğlence dokunmatik ekran ve konsolunda canlı görüntüleri görüntüleyen 360 derecelik kameralar da sorun teşkil etmektedir.

Ford arka görüş kamerası sorununu çözebildi mi?

Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi’nden alınan bir bilgilere göre, ajans 2021’in sonlarında canlı görüntü kamerasının dışarıda olanları göstermek yerine mavi bir görüntü gösterdiği iddiaları hakkında Ford ile iletişime geçti. Ford, bu raporları analiz etmek için tedarikçilerle birlikte bu sorunu çözmeye çalıştı fakat Aralık 2022’ye kadar otomobil üreticisinin bu sorunu laboratuvarda ve araç içinde düzeltilmesinin mümkün olmadığını dile getirdi. Bu yüzden Ford araçları geri çağırmak durumunda kaldı.

Görünüşe göre 2 Kasım itibari ile bu konuyla ilgili garanti raporu sundu. Ayrıca otomobil üreticisi araçların arka kamerası ve mavi ekran sorunu nedeniyle, 17 küçük kazanın meydana geldiğini ancak herhangi bir yaralanma olmadığını raporda belirti. Reuters, 2021’de geri çağrılan araçların görüntü işleme modülü yazılımlarını da güncelleyebileceklerini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:02:43

Nvidia çip sektöründe lider oldu!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir