Ford bileklik ile sosyal mesafeyi koruyacak

0

Ford bileklik

Koronavirüs ile mücadelede en büyük desteklerden biri de otomotiv sektöründen geldi. Çalışanları korumak için Ford bileklik kullanımına başlıyor.

Ford bileklik ile sağlık çalışanlarını koruyacak

Otomtovi sektöründeki birçok üretici koronavirüs salgını nedeniyle fabrikalarında dönüşüme gitti. Üreticiler maske, eldiven gibi tıbbi ekipmanların yanı sıra solunum cihazlarının da üretimine başladı.

Otomotiv sektörünün önde gelen isimlerinden Ford da Michigan’da yer alan fabrikasında dönüşüme giderek solunum cihazı üretimine başlamıştı. Ford, bu fabrikadaki çalışanlarını korumak için önemli bir çalışmaya da imza atıyor.

Ford çalışanların kollarına bileklik takarak sosyal mesafenin korunmasını sağlayacak. Çalışanlar belirli bir mesafeden aha fazla birbirlerine yaklaştıklarında, bileklik ile titreşim gönderilerek uyarıda bulunulacak.

Ford sözcüsü Kelli Felker yaptığı açıklamada, şu an için bu bilekliği sadece gönüllü çalışanlar için kullanıldığını ve herhangi bir zorunluluk olmadığını belirtti. Ancak bu bilekliklerin ileride herkes tarafından kullanılmasını istediklerini de vurguladı. Ford bilekliklerin yanı sıra termal kameralarla da çalışanlarını korumayı planlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>