Ford dairesel tedarik zinciri oluşturuyor

0

Ford dairesel tedarik zinciri

Elektrikli araç bataryaları için Ford dairesel tedarik zinciri oluşturuyor. Bunun için Ford, startup’la ortaklık da kurduğunu duyurdu.

Ford dairesel tedarik zinciri için ortaklık kurdu

Ford ve startup Redwood Materials, elektrikli araç bataryaları için hammaddeden geri dönüşüme kadar “kapalı döngü” bir tedarik zinciri oluşturmak için ortaklık kurduklarını söyledi.

Bu ortaklıkta amaç, ithal malzemelere olan bağımlılığı azaltarak elektrikli araçların maliyetini düşürmek ve aynı zamanda pil malzemelerinin madenciliği ve rafine edilmesinden kaynaklanan çevresel etkiyi azaltmak.

Ford yöneticisi Lisa Drake bir basın toplantısında, Ford ve Redwood, Ford ile BlueOvalSK adlı bir ortak girişimi olan ve Amerika Birleşik Devletleri’nde EV pil hücreleri yapmak için ortak girişimi olan Koreli pil üreticisi SK Innovation ile yakın çalışacaklarını söyledi.

2017 yılında eski Tesla yöneticisi J.B. Straubel tarafından kurulan Redwood, Nevada’daki tesislerde pil hurdalarını ve malzemelerini geri dönüştürüyor.

Eylül ayının ortalarında şirket, 2025’ten sonra bir milyon elektrikli aracı donatmak için bu bileşenlerden yeterli miktarda tedarik etmek amacıyla bu malzemeleri katotlar ve anotlar da dahil olmak üzere pil bileşenlerine rafine etmeyi içerecek şekilde işini genişleteceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>