Ford elektrikli kamyonet için üretimini artıracak

0

Ford elektrikli kamyonet

Ford elektrikli kamyoneti F-150 Lightning’in üretim kapasitesini artıracak. Ford yıllık üretimini iki katına çıkaracağını duyurdu.

Ford elektrikli kamyonet üretimi için açıklama yaptı

Ford yaptığı açıklamada, güçlü talep nedeniyle F-150 Lightning elektrikli kamyoneti için üretim kapasitesi hedefini iki katına çıkaracağını duyurdu. Böylelikle Ford yılda 80 bin adet F-150 Lightning elektrikli kamyonet üretimi yapacak.

Şirket daha önce 2024 yılına kadar 40 binden fazla araç üretmeyi hedeflediğini duyurmuştu. Yönetim Kurulu Başkanı Bill Ford yaptığı açıklamada, “Halkın ilgisi en yüksek beklentilerimizi aştı” dedi.

Şirket, artan üretim hedefini kolaylaştırmak için 250 milyon dolar yatırım yapacağını ve üç Michigan fabrikasına 450 saatlik iş ekleyeceğini söyledi. Ford, “Bu kamyon ve onu Michigan’da monte eden Ford-UAW işçileri, Amerika’da tarih yazma ve elektrikli araç hareketine liderlik etme şansına sahip” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>