Techinside Google News
Techinside Google News

Ford, otomobil ağını Microsoft’a emanet etti

Ford ve Microsoft, bulut bazlı bir servis olan Ford Service Delivery Network için güçlerini birleştirdi.
- Advertisement -

Ford_MondeoFord, Microsoft ile ortak bir projeye imzasını atıyor. Anlaşmaya göre Microsoft, Ford Service Delivery Network adlı bulut tabanlı otomobil sanal ağ platformunu kendi bulut platformu ile güçlendirecek. Şirketin açıklamasına göre Ford’a sağlayacakları hizmet sayesinde küresel bazda olmak üzere dış mekanlarda gerçekleşecek otomatik yazılım güncellemeleri, MyFord ve MyLincoln Mobile servisleri çok daha güçlü bir forma kavuşacak. MyFord ve MyLincoln Mobile, uzaktan çalıştırma, araç bulma ve otomobil bilgilerini sunma gibi içerikler sağlıyor.

Birbirine bağlı otomobillerden oluşacak olan ağ, Microsoft Azure tabanlı teknoloji sayesinde Azure ve Ford veri merkezlerinde hayatını sürdürecek. Microsoft’tan Sanjay Ravi yaptığı açıklamada, Ford Service Delivery Network yapısının stratejik bir yaklaşım sunarak araçları güncel tutacağı, bir yapı haline getirerek müşterilerin bulut tabanlı hizmetlere daha çok yöneleceğini söylüyor.

Ford’un güncellemeler hazır olduğu anda istediği gibi yollayabileceği ve müşterilerin de en son teknolojiye anında ulaşabileceğini de dile getiren Sanjay Ravi, bu yıl her şeyin start alacağını müjdeliyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir