Ford otonom araç testini başlatıyor

0

Ford otonom

Ford otonom araç testleri için merkez üssünü Miamiolarak belirledi. Ford otonom araç testlerinin tamamlayarak 2021 yılını hedef alıyor.

Ford otonom araç sektörü için 2021 yılını hedefliyor

Ford, CES fuarında otonom araç sektöründe önemli çalışmalara imza atacağının sinyalini vermişti. CES Fuarı’nın ardından Ford hızlı bir şekilde otonom araç testlerini başlatıyor. Test merkezi olarak ise Miamiseçildi. Ford’un çalışmasını diğer otonom araç üreticilerinden farklı kılan ise bunu ticari boyutta test edecek olması. Yani Ford’un test edilecek otonom araçları ticari amaçla kullanılacak.

Argo AI özerk araç yazılımı tarafından desteklenen otonom araçlar, Dominos’un pizzalarını teslim etmek gibi görevlerde kullanılacak. Ford, 2021 yılında tüm eksikliklerin tamamlanması ve tam anlamıyla işe başlayacak şekilde çalışabilmesini hedefliyor.

Test şehrinin Miamiolarak seçilmesinin nedeni olarak ise kalabalık ve trafiğin karmaşık olması gösteriliyor. Böylelikle araçlar çok daha zorlu testlerden geçebilecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>