Ford otonom araçlar için planını açıkladı

0

Ford otonom

Ford otonom araçlar için 2023 yılını hedef alan planını açıkladı. yeni planlamaya göre, Ford otonom araçlar için 4 milyar dolar harcayacak.

Ford otonom araçlara 4 milyar dolar ayıracak

Otomobil devleri, otonom araçlar için kıyasıya rekabet halindeler. VW, Ford gibi zaten sektörün geçmişten bu yana var olan şirketlerinin yanı sıra, Waymo ve Apple gibi firmalar da bu alanda lider olma yarışındalar. Dolayısıyla bu alanda ciddi yatırımların yapılması gerekiyor. Ford, 2023 yılına kadar bu alandaki harcamasını, 4 milyar dolar olarak belirledi. Yapılacak bu harcamanın 1 milyar dolarının otonom araç sektöründeki bir startup’a yapılacağı belirtiliyor.

Ford CEO’su Jim Hackett, teknolojinin geliştirilmesinden iş modelinin inovasyonuna ve kullanıcı deneyimine kadar, değer zincirinde ilerleme kaydettiklerini söyledi. Şimdi ise fırsatları daha iyi değerlendirebilmek için ekip oluşturduklarını belirtti.

Ayrıca Ford, mobilite ekibi için Corktown kampüsünde, 2022 yılına kadar 2.500 Ford çalışanı istihdam etmeyi planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>