Ford otonom taksi hizmetine hazırlanıyor

0

Ford otonom taksi

Ford otonom taksi hizmeti için 2021 yılı planlarına tüm hızıyla devam ediyor. Ford bunun için öncelikle otonom araç test ağını genişletecek.

Ford otonom taksi hizmeti için 2021’i hedefliyor

2021 yılına kadar otonom araçlarla taksi hizmeti vermek isteyen Ford, bunun için yeni test ağı planlıyor. Şu anda otonom araç teknolojisin Detroit, Miami, Pittsburgh ve Washington, DC’de Detroit, Miami, Washington’da test eden otomotiv devi, faaliyetlerini Austin, Teksas’a genişletmeyi planlıyor.

Austin’de otonom araçlar üzerine çalışan bir piyasa uzmanı, Ford’un Austin’e geleceğini açıkladı. Ancak Ford tarafından bu konuda bir doğrulama veya yalanlama yapılmadı.

Ford yaptığı açıklamada sadece otonom araç test ağının genişletileceğine yönelik bilgi verildi.

Ford’un 2017 yılında 1 milyar dolar yatırım yaptığı Argo AI, Ford’un otonom sürüş araçları için tasarlanan sanal sürücü sistemi ve yüksek çözünürlüklü haritaları geliştiriyor. Ayrıca, Ford piyasaya girme stratejisini Walmart, Domino’s ve Postmates gibi ortaklarla ve hatta bazı yerel işletmelerle pilot programlar aracılığıyla test ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>