Ford robot mu üretmek istiyor?

1

Dev otomobil firması Ford, yapay zeka konusundaki deneyimini otomobillerin ötesine taşımak için özel bir araştırma ekibi kurdu.

Yapay zeka uzmanlarının son derece zor bulunduğu ve son derece pahalı olduğu bir piyasada, otomobil dışında ürünler geliştirmek için özel bir yapay zeka ekibi kuran Ford’un bu çabası, firmanın yakın gelecekte otomobillerin ötesinde, farklı amaçlar için robotlar geliştirme arzusunun çok güçlü olduğuna dair işaret olarak yorumlandı.

Otonom sürüşü ayrı bir ekip geliştirecek

Ford’un duyurduğu gelişmeye göre şirketin yeni yapay zeka takımı otomobilden farklı yapay zekalı ve robotik ürünler geliştirmeye odaklanacak. Ford’un otonom sürüş teknolojisi ise kısa süre önce satın aldıkları Argo.ai ekibi tarafından geliştirilmeye devam edecek.

Bu gelişme, ileride belki de Ford markalı robot hasta bakıcıların, çocuk bakıcılarının, ev hizmetçilerinin veya farklı görevlere odaklanmış robotların hayatımıza girmesine neden olacak ancak ilk aşamada Ford’un hızlı gelir sağlamasına neden olacak, hava taşımacılığı drone’ları gibi ürünler geliştirmesi bekleniyor.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>