Ford ve Walmart otonom teslimata başlıyor

0

Ford ve Walmart otonom teslimat

Ford ve Walmart otonom teslimatlar için iş birliği yapıyor. Ford’un otonom araçları ile Walmart’ın teslimatları yapılacak.

Ford ve Walmart otonom teslimat için anlaştı

Perakende devi Walmart, ABD genelinde yeni şehirlere sürücüsüz teslimat hizmetleri getiriyor. Miami, Austin ve Washington DC’de, sakinler yakında, önceden sipariş edilmiş Walmart yiyecekleriyle dolu, doğrudan müşterilerin evlerine giden otonom arabalar görecekler.

Perakende devi, yeni hizmeti başlatmak için otomobil üreticisi Ford ve otonom araç platformu şirketi Argo AI ile ortaklık kurdu. Ford’un Argo AI’nın kendi kendine sürüş sistemiyle donatılmış kendi kendini süren test araçları, müşterilere Walmart siparişlerini teslim edecek.

Üç şehrin tanımlanmış hizmet alanlarındaki kullanıcılar hizmete erişebilecek. Kapıdan kapıya otonom teslimat için çevrimiçi olarak yiyecek siparişleri verebilecekler. Denemenin bu yıl içinde başlaması ve zamanla yeni yerlere yayılması bekleniyor.

Çalışmanın detaylarına değinecek olursak; Argo AI, üçüncü tarafların ticari operasyonlarıyla entegre edilebilen, sürücüsüz araçlara güç sağlayan yazılım, donanım, haritalar ve bulut desteği altyapısı oluşturuyor. Bu durumda, şirketin teknolojisi, siparişleri yönlendirmek ve müşterilerin evlerine paket teslimatlarını planlamak için Walmart’ın çevrimiçi sipariş platformuyla entegre olabiliyor. Ford, birkaç yıldır Argo AI ile birlikte çeşitli ABD şehirlerinde kendi kendine giden araçları test ediyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>