Ford ventilatör üretmeye başlıyor

0

Ford ventilatör

Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan tıbbi ekipman ihtiyacına, Ford tarafından da destek verilecek. Strateji değiştiren Ford ventilatör üretimine başlıyor.

Ford ventilatör için 20 Nisan’ı hedefliyor

Koronavirüs salgını birçok ülkede tıbbi ekipman ve cihaz açığına neden oldu. Bu nedenle farklı sektörlerden birçok üretici, bu ihtiyacı karşılayabilmek için üretim stratejisini değiştiriyor. Özellikle otomotiv sektöründe, tıbbi ekipman üretimi konusunda çok önemli destekler geliyor.

Son olarak ABD Başkanı Trump tarafından yapılan çağrıya, Ford tarafından cevap geldi. Ventilatör üretimine başlayacak olan Ford, bunun için GE Healthcare ile iş birliği yaptı. Üretimin, Ford’un Michigan’daki komponent fabrikasına kullanılacağı belirtiliyor.

Ford tarafından yapılan açıklamada üretimin 20 Nisan’da başalyacağı duyuruldu. Ford’un üretim tesisini devreye almasıyla kısa sürede ayda 30 bin adet ventilatör üretim hedefine ulaşılacağı belirtiliyor.

Bu ventilatörlerin hava basıncıyla çalışması ve elektrik enerjisine ihtiyaç duymaması nedeniyle kullanımının çok daha pratik ve kolay olacağı belirtiliyor. Trump, 100 günlük süreçte 100 bin adet ventilatör üretimi hedeflerinin olduğunu duyurmuştu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>