Ford’a karbon emisyon sahtekarlığı soruşturması açılıyor

0

Volkswagen’le başlayan emisyon sahtekarlığı skandalı neredeyse tüm büyük otomobil üreticilerine sıçramış durumda. Ortaya çıkan durumda, otomobil endüstrisinin emisyon testlerini aldatmak için sahtekarlık yazılımı geliştirmeyi bir standart olarak benimsemiş olduğu anlaşılıyor.

Testleri yanıltıyor mu?

Şimdi de ABD’li otomobil üreticisi Ford namlunun ucunda. Ford’un ABD’nin Sermaye Piyasası Kurulu’na gönderdiği açıklamaya göre şirket Adalet Bakanlığı tarafından soruşturuluyor ancak Ford, soruşturmanın Dizelgate benzeri bir sahtekarlık nedeniyle olmadığını vurguluyor. 

Öte yandan soruşturmanın yine bir “test” sorunu olduğu ve araçların testleri yanıltan sonuçlar verip vermediğinin ölçüldüğü de belirtiliyor. Bakalım Ford soruşturmasının altından hangi skandal çıkacak?

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>