Ford’un e-scooter girişimi Spin piyasadan çekiliyor

0

Ford e-scooter

Ford’un e-scooter girişimi Spin piyasadan kısmen de olsa çekiliyor. Spin, açık pazarlarda faaliyet göstermek istemiyor.

Ford’un e-scooter girişimi Spin sınırlı pazarlara odaklanacak

Ford’un 2018’de satın aldığı e-scooter paylaşım girişimi Spin, odağını karlılığa kaydırıyor ve küresel açık pazarlardan çekiliyor. Şirket CEO’su Ben Bear tarafından yapılan bir gönderide, Spin’in ABD’deki birkaç pazarın yanı sıra Almanya ve Portekiz’in tamamındaki faaliyetlerini durdurmaya başladığını söyledi. Şirket ayrıca 22 Şubat’ta gerçekleşebilecek İspanya’daki faaliyetlerini de kapatacak.

Açık izinli pazarlar, birden fazla scooter şirketinin filo boyutlarında üst sınır olmaksızın iş yürütebileceği yerler olarak tanımlanıyor. Bear, “dip fiyatına yarış” ile “belirsiz bir çalışma ortamı yarattıklarını” söylüyor. Bear, Spin’in “binicilerine ve şehir ortaklarına gurur duyduğu güvenilir ve yüksek kaliteli hizmet türünü” sunamadığını yazdı.

Spin, Ford tarafından satın alındıktan sonra faaliyetlerini ABD’de ve dünya çapında bazı şehirlerde genişletti. 2021’de, önceki modellerinden daha dayanıklı olan yeni bir scooter modelini devreye aldı ve kullanıcılara Haritalar’da en yakın e-bisikleti veya e-scooteri göstermek için Google ile birlikte çalıştı. Ne yazık ki bunlar bu yeniden yapılanmayı engellemeye yetmedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>