Ford’un Rivian yönetim kurulunda temsilcisi yok

0

Ford Rivian yönetim kurulu

Ford’un Rivian yönetim kurulunda sürpriz bir şekilde temsilcisi bulunmuyor. Ford ve Rivian, sıkı ilişkileri ile biliniyordu.

Ford Rivian yönetim kurulunda yer almıyor

Elektrikli araç üreticisi Rivian ile stratejik ilişkisini defalarca dile getiren Ford, halka açılmadan önce şirketin yönetim kurulunda artık bir temsilcisi yok.

Rivian’ın 1 Ekim’de halka arzını planladığı ilk halka arz öncesinde kamuoyuna açıkladığı belgelere göre, Rivian Yönetim Kurulu Mayıs ayında yönetim kurulundan ayrılmıştı ve herhangi bir duyuru yapılmamıştı. Ford sözcüsü Ian Thibodeau Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bugün açıklayacak bir şeyimiz olmadığını söyledi.

Ford, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yapılan bir başvuruya göre Rivian’da yüzde 5’ten fazla hisseye sahip olan Thibodeau’nun özel bir şirketken Rivian’ın yönetim kurulunda yer aldığını, ancak Rivian halka açıldığında bunun devam etmeyeceğini söyledi.

Ford İcra Kurulu Başkanı Bill Ford’un kızı Joe Hinrichs, Mayıs 2020’de Ford’dan ayrıldıktan sonra Bill Ford’un yerini alarak Rivian’ın yönetim kuruluna katıldı. İngilizce’nin eklendiği sırada, Rivian CEO’su R.J. Scaringe, hareketlilik ve elektrifikasyon tutkusunun yanı sıra şirketin ulaşımdaki uzun aile rolüyle olan bağlantısından bahsetti.

Ford yöneticileri, şirketin Rivian ile ilişkisinin stratejik olduğunu defalarca açıkladılar. Ancak Ford’un Lincoln bölümü, pandemi sırasında paradan tasarruf etmek için Nisan 2020’de Rivian ile elektrikli araç üretme planlarını iptal etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>