Formula 1 takımı Williams Racing satıldı

0

Formula 1 takımı

Formula 1 tarihinin en efsane takımlarından biri satıldı. Formula 1 takımı Williams Racing’in ABD merkezli bir şirkete satışı gerçekleşti.

Efsane Formula 1 takımı satıldı

Motor sporları kategorisinde Formula 1, büyük bir takipçi kitlesine sahip. bunun yanı sıra ekonomik olarak da çok büyük bir spor dalı olan Formula 1’de zaman zaman önemli satın almalara şahit oluyoruz.

İlk yarışına 1977 yılında giren efsanevi Formula 1 takımlarından William Racing’in satışı gerçekleşti. William Racing, ABD merkezli dev yatırım şirketi Dorilton Capital tarafından satın alındı. Basın bildirisi ile yapılan bu açıklama, William Racing’in 2025 yılına kadar Formula 1’de kalacağını duyuran Concorde Anlaşması’ndan sonra duyuruldu.

Dorilton Capital, bu satın alma için 152 milyon dolarlık bir ödeme yapacak. Bu zamana kadar Williams ailesi tarafından yönetilen takım, artık bir devrin sonuna gelmiş oldu. Satın almayla ilgili Claire Williams, artık şirketin kendileri tarafından yönetilmeyeceğini söyledi. Böylelikle yılların efsane takımı, artık bir şirket bünyesinde devam edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>