Formula 1’de kazanan BlackBerry mi oldu?

1

Bilindiği üzere. Birçok teknoloji şirketi Formula 1 takımlarına sponsor olarak destek veriyor. İlk aklımıza gelenler; Mercedes-BlackBerry, KasperskyFerrari, Caterham-Dell-Intel, McLaren-SAP ve Lotus-EMC işbirlikleri. Tabii bu takımlar arasına her yıl olduğu gibi bir tane birinci çıktı ve Mercedes takımı bu yılı hem takımlarda hem de pilotlarda şampiyonlukla kapatmayı başardı.

Almanya kaybettiği için kaybetmek
Çoğumuzun bilinçaltına kazınmış bir deyimdir ara başlıkta kullandığım. Birinci Dünya Savaşı’nda Osmanlı İmparatorluğu, Almanya ile müttefik olduğu ve Almanya da savaşı kaybettiği için kaybedenler kulübünde yer almıştı. Ancak bu defa tersi oldu ve Almanlar Formula 1’i kazandığı için Anadolu doğumlu bir Kanada vatandaşı tarafından kurulan BlackBerry de kazanmış oldu.

Tabii bu kazanım yapılan sponsorluk anlaşmasının ve ödenen sponsorluk ücretinin geri dönüşü anlamında bir kazanım. BlackBerry bu sponsorluğu sonuna kadar iyi değerlendirdi ve markla algısına katkı sağladı. Ancak kazın ayağı tam da öyle olmayabilir. Teknolojiyi yakından takip eden okuyucularımız hem TechInside’da hem de ShiftDelete.Net’te yazdığımız BlackBerry haberlerinden şirketi pek de iç acıcı günler beklemediği detayını yakalamıştır.

Öte yandan neredeyse 4-5 yıldır hakkında; battı, batacak, yeniliklere ayak uyduramadığı için yok olacak şeklinde dedikodular çıkan bir şirketin bu kadar uzun soluklu sektörde kalması da bence işin en ilginç tarafı. Ya nefeslerini tutacak çok paraları varmış ya da birileri bizi kandırıyor.

İyi bir hafta olması dileklerimle…

Fatih Sarı

Yaklaşık 20 yıldır teknoloji yazıyor. Deneyimlerini paylaşabilmek ve kurumu daha da büyütebilmek adına SDN Bilişim ailesine katıldı. TechInside yayın koordinatörü olarak görev yapıyor. Beşiktaş aşığı, evli ve Kartal isimli bir erkek çocuk babası...

Yorumlar

 1. Sevgili Sarı sanmıyorum.
  F1 2005’ten bu yana çöp. İzlenme ranjı giderek düşüyor.
  Şampiyonlar Ligi desen birşey diyemeyebilirdim.
  Hoş orada da HTC dolu ya neyse..
  Sadece kadim dostlara birşey söylenemiyor
  Dünya Kupası : Philips, Budweisser, Canon, Coca Cola, Heinken, HP
  Vs vs.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>