Fortinet Meru Networks satınalmasını tamamladı

0

partner-fortinetSatın almanın gerçekleşmesiyle birlikte kablosuz ağ güvenliğine yönelik vizyonunu güçlendiren ve ürün portföyünü çeşitlendiren Fortinet, kurumsal büyüme stratejisi doğrultusunda 5 milyar dolarlık kurumsal Wi-Fi pazarına açılarak entegre, akıllı ve güvenli kablosuz ağ çözümlerini dünya çapındaki müşterilerine sunma fırsatını yakaladı.

Fortinet’in güvenli Wi-Fi pazarlarında başarısı kanıtlanmış çözümleri, FortiAP güvenli kablosuz erişim noktaları ve kurumsal şubeler ile küçük ölçekli işletmelere hitap eden FortiWiFi entegre güvenlik araçlarıyla birlikte, şirketin “gelişmiş teknolojiler” portföyündeki en hızlı büyüyen arasında yer alıyor. Meru tarafından geliştiren akıllı Wi-Fi çözümlerinin Fortinet portföyüne eklenmesi ise, her an, her yerde, şirketler, eğitim kurumları, hastaneler ve turizm işletmeleri gibi yüksek kapasiteli iş yükü ve yüksek yoğunluklu kablosuz kullanıcı barındıran tüm ortamlarda, yüksek performanslı, güvenli ve kesintisiz bir kullanıcı deneyiminin devamlılığı anlamına geliyor.

Fortinet Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ken Xie, “Her türlü olası saldırı vektörlerine karşı müşterilerimizi, veri merkezlerinden bulut ortamlarına ve son kullanıcı cihazlarına kadar, siber tehditlere karşı kesintisiz bir şekilde korumak ve ihtiyaç duydukları görünürlüğü onlara sunmak amacıyla pazar liderliğini elinde bulunduran uçtan uca güvenlik platformumuzu güçlendiriyoruz. Meru satın almasının, içinde bulunduğumuz mobil çağda farklı ölçeklerdeki işletmelerin güvenli kablolu ve kablosuz ağ sistemleri kurmasına yardımcı olacak yeni çözümler ve hizmetler geliştirmemizi sağlayacağına inanıyoruz” diyor.

Fortinet ve Meru müşterileri, Fortinet’in mobil son kullanıcılar için sunduğu güvenli ve kesintisiz bağlantı hizmetinden yararlanırken, her iki şirketin kanal iş ortakları da pazara sunabilecekleri ürün çeşitliliğinden sonuna kadar faydalanabilecek. Meru çalışanları ise, tüm işlemler tamamlandığında resmi olarak Fortinet’in çalışanı olacak.

Fortinet, satın almayla bağlantılı olarak, her bir Meru hissesi için 1.63 dolar ödüyor. Bu da öz sermaye değeri açısından 44 milyon dolarlık bir işleme karşılık geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>