Fortinet satışlarını rekor seviyede artırdı

0

partner-fortinet2015 mali yılının üçüncü çeyrek rakamlarını açıklayan Fortinet, 30 Eylül 2015 tarihinde sona eren üçüncü çeyreği 260.1 milyon dolarlık ciroyla kapadı. Geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla ciroda yüzde 35’lik bir artış kaydeden şirket, satışta da yüzde 41 oranında büyüme yakalayarak 299.6 milyon dolarlık rekor seviyelere ulaştı. Şirketin operasyonlarından elde ettiği nakit akışı ise, 65.1 milyon dolar olarak kayıtlara geçti.

Başarılı üçüncü çeyrek rakamlarıyla siber güvenlik pazarında rekor büyüme kaydeden Fortinet’in Kurucusu, Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ken Xie, elde ettikleri finansal sonuçları değerlendirdi. Toplam ciro içinde ürün ve hizmet cirolarında da önemli bir artış kaydettiklerini dile getiren Xie, “Fortinet olarak bu yıl üçüncü kez mali sonuçlarda rekor seviyeye ulaştık ve satışta yüzde 41 oranında büyüme yakaladık. Uçtan uca ağ güvenliği çözümleriyle donatılmış zengin ürün portföyümüz ve sektöre yön veren rekabetçi teknolojilerimiz, genişlemeye yönelik tutarlı yatırım stratejilerimiz ile birlikte bu başarının sürdürülebilirliğini sağlıyor” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>