Fortinet’ten bulut üzerinden yönetilen kurumsal Wi-Fi çözümü

0

090114-wifi-1-100410322-primary.idgeDünyanın en yüksek performanslı siber güvenlik çözümlerini sunan Fortinet® (NASDAQ: FTNT), bulut tabanlı FortiCloud yönetim sistemindeki geliştirmelerini ve bulut üzerinden yönetilen kablosuz erişim noktaları (AP) çözümlerinde yeni ürün serisini duyurdu. Şirketin, devam eden stratejik yatırımları ve kablosuz ağ pazarındaki büyüme planları kapsamında duyurduğu kablosuz LAN (WLAN) AP ürünü “FortiAP-S serisi”, pazarda bulut üzerinden yönetilen en güvenilir kurumsal Wi-Fi ürünleri olarak öne çıkıyor.

Fortinet’in siber güvenlik teknolojisinin doğrudan AP üzerinden çalıştığı yeni üründe FortiGuard Labs Threat Intelligence tehdit analiz ekibinin en son güvenlik güncellemeleri de bulunuyor. FortiAP-S serisi ile kurumlar, kurumsal kablosuz LAN yönetimini bulut üzerinden gerçekleştirmek istediklerinde artık güvenlikten taviz vermek zorunda kalmayacak.

Gelecek nesil bulut yönetimli kablosuz erişim noktaları

Yayılmış bir yapıya sahip kurumlar müşterileri ve çalışanları için kablosuz LAN çözümlerini hayata geçirip yönetirken birçok zorlukla da karşılaşıyor. Günümüzde kullanılan WLAN çözümleri misafir ve dahili ağları ayrıştırmaya yönelik karmaşık mimariler gerektirirken, ayrıştırılmış WLAN kontrolcüleri ve güvenlik uygulamaları gibi ek donanımlar istiyor. Yeni yeni ortaya çıkan bulut yönetimli Wi-Fi ise bu karmaşıklığı azaltıp kablosuz ağların uygulanmasına bağlı sorunların yönetimini kolaylaştırırken, aynı zamanda WLAN kontrolünü bulut içerisine taşıyarak henüz adreslenmemiş bazı güvenlik zorluklarını da azaltıyor.

FortiAP-S serisi Fortinet’in yeni kablosuz erişim noktaları, şirketlerin WLAN kontrolcülerini ağları siber tehditlere karşı zayıflatmayacak şekilde ayrıştırmasını sağlıyor. Her bir FortiAP-S erişim noktası bulut tabanlı FortiCloud yönetim sistemi ile merkezi olarak yönetilebiliyor. Bu çözüm sayesinde Wi-Fi ağları sorunsuz bir şekilde kurulabilirken güvenlik, görünürlük ve kontrol artırılıyor. Böylece genel altyapı karmaşıklığının önüne geçiliyor. Bu çözüm, güvenli bir Wi-Fi ağ kurmak isteyen kurumların işlerini kolaylaştırıyor ve bulut yönetiminin ölçeklenebilirliği sayesinde binlerce alanda faaliyet gösteren yayılmış yapıya sahip kurumlar için ideal bir çözüm olarak öne çıkıyor.

Piyasadaki en güvenilir Wireless LAN çözümü

FortiAP-S serisi AP’ler; saldırı engelleme, web filtreleme, sahte AP tespiti, antivirüs güvenlik koruması,  detaylı uygulama kontrolleri ve daha birçok ileri düzey güvenlik özellikleri ile birlikte kuruluyor. Tüm bu özellikler endüstrinin önde gelen tehdit analiz merkezi FortiGuard Labs tarafından FortiAP-S ürünlerinin en son tehditlere karşı anlık olarak koruması amacıyla destekleniyor.

BYOD cihazların güvenliği artırılıyor 

Fortinet Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı John Maddison konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Fortinet’in yeni FortiAP-S serisi bulut yönetiminin esnekliğini, en son nesil kablosuz erişim noktası teknolojisini ve FortiGuard’ın kanıtlanmış güvenlik çözümlerini bir araya getirerek kurumsal erişim ağları için güvenilir kablosuz mimariler kuruyor. Bu sayede; doğrudan kablosuz erişim noktalarında mobil odaklı güvenlik politikaları uygulayabilir, uygulama kontrolü ve virüs taramaları yapabilir ve böylece müşterilere BYOD cihazların güvenliğini sağlamaları için ekstra güvenlik sunabiliriz.” dedi.

IDC Ağ Altyapısı Grubu analisti Nolan Greene ise, “Kurumlarda BYOD (kendi cihazını getir) cihazlarının yaygınlaşması ve mobil cihazlar ile uygulamaların kritik hale gelmesi sonucu kurumlar, WLAN güvenliği ile etkin ve kolay yönetilebilir Wi-Fi ağı sunmakta zorlanmaya başladı. Fortinet’in erişim noktası FortiAP-S serisi bulut tabanlı WLAN yönetiminin kolaylığı ile siber güvenlik korumasını bir araya getiriyor.” ifadelerini kullandı.

Yönetimli veri şebekesi hizmetleri sunan TierPoint Satış ve Ürün Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı Scott Fuhriman da Fortinet’in yeni çözümü ile ilgili şu yorumda bulundu: “Müşterimize ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı kişileştirilebilir en iyi kablosuz çözümleri sunmak için Fortinet ile birlikte çalıştık. FortiAP-S kablosuz erişim noktalarının pazara girmesinden ve müşterilerimize tamamen bulut üzerinden yönetilebilecek güvenilir ağ çözümleri sunabilecek olmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>