Fosil yakıt kullanan şirketlere kısıtlama geliyor!

0

Fosil yakıt kullanan

İsviçre merkezli bir sigorta şirketi, fosil yakıt kullanan şirketler için sigorta hizmetinde kısıtlama gidiyor. Böylelikle fosil yakıt kullanan şirketler için yapılan kısıtlamalara bir yenisi daha eklendi.

Fosil yakıt kullanan şirketlere sigorta kısıtlaması

Özellikle Avrupa ülkelerinde dizel araçların yasaklanmasının yanı sıra fosil yakıt kullanımına da bir takım kısıtlamalar getiriliyor. Kömür temelli fosil yakıt santralleri kapatılarak, yenilenebilir enerji kullanımına yönelik enerji politikası uygulanıyor. Üstelik bu enerji politikası sadece devlet kurumları ile sınırlı kalmayarak, özel şirketlere de sıçramış durumda. İsviçre merkezli Swiss Re isimli bir sigorta şirketi oldukça stratejik bir adım atarak, fosil yakıtlar kullanan şirketlere verdiği hizmette kısıtlamaya gitti.

Alınan karar ile Swiss Re, üretim faaliyetlerini yürütmek için yüzde 30 veya daha fazla kömür gücünden yararlanan şirketlere sigorta hizmeti vermeyeceğini duyurdu. Şirket, bu kararı ile sürdürülebilirlik risklerini en aza indirmeye çalışacağını belirtti.

Aslında Swiss Re, bu yönde karar alan ilk şirket değil. Earther, Allianz ve Dai-ichi Hayat Sigortası gibi sigorta şirketler de kömüre bağlı şirketlere yönelik kısıtlamalar uyguluyor.

Burak Kesayak

Dijital medya yazarı. Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti başlıca ilgi alanlarını oluşturuyor.

Yorumunuzu yazın