Techinside Google News
Techinside Google News

Fotoğrafa bakarak parmak izi kopyaladılar

Ünlü bir hacker grubu sadece birkaç fotoğrafı inceleyerek Almanya Savunma Bakanı'nın parmak izini bire bir olarak kopyalamayı başardı.
- Advertisement -

Chaos Computer Club (CCC) adlı bir hacker ağının iddiasına göre, sadece fotoğraflara bakılarak ünlü bir politikacının parmak izi başarı ile yeniden yaratıldı. Ekibin temsilcisi Jan Krissler yaptığı açıklamada standart fotoğraf makinelerince çekilmiş birkaç fotoğraf sayesinde, Alman Savunma Bakanı Ursula von der Leyen’in parmak izi kopyalandı.

Krissler’ın söylediğine göre ellerinde Leyen’in herhangi bir fiziksel parmak izi örneği bulunmuyor. Sadece basın tarafından çekilmiş ve farklı açılardan yakalanmış olan ellerin görselleri yer alıyor. Krissler, uzmanların biometrik tarayıcıların halihazırda güvenli olmadığını da hatırlatıyor.

Avrupa’nın en büyük hacker ağlarından birinin üyesi ola ve Starbug olarak tanınan 31 yaşındaki adam, politikacıların bu tip toplantılarda mutlaka eldiven giymesi gerektiğini, böylesi basit bir yöntemle bile kopyalama yapılabilindiğinin altını çiziyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir