Founder One’dan etki girişimlerine 300 milyon TL yatırım!

0

Maxis Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi , Türkiye Girişimcilik Vakfı ve Türkiye Bilişim Vakfı işbirliği ile kurulan Türkiye’de sadece etki yatırımları dahilinde faaliyet gösterecek yatırım fonu Founder One’ı tanıttı.

Founder One, Yatırım Komitesi üyeleri arasında Faruk Eczacıbaşı ve Sina Afra yer alıyor. Yatırım fonu yaklaşık olarak 100 girişime 300 milyon TL’lik yatırım yapmayı hedefliyor.

Hedef 100 farklı girişime 300 milyon TL

TechInside olarak sizler adına etki yatırım fonu basın davetine gittik, sizlerin merak ettiğini düşündüğümüz soruları Maxis CEO’su Murat Özgen ve Founder Genel Müdürü Ali Şahin’e sorularımızı yönelttik. Gelin sözü daha fazla uzatmadan sizi videomuzla baş başa bırakalım.

Etki girişimi üzerine odaklanan Founder One, toplum veya çevre üzerinde sürdürülebilir olumlu etki yaratacak ve ölçülebilir etki hedefleri olan girişimleri hedefliyor. Founder One Yeni Nesil Etki Yatırım Fonu’na başvurmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Founder One’ın Yatırım Komitesi’nde Faruk Eczacıbaşı ve Sina Afra’nın yanında, Ali Özkan Şahin, Galya Fani Molinas, Mehru Aygül, Cem Leon Menase, Riza İhsan Kutlusoy, Alim Murat Özgen, İbrahim Erkan Yağcıoğlu ve Selami Düz yer alıyor.

Oğuz Çakır

Bir senedir ShiftDelete.Net çatısı altında teknoloji haberleri yazıyor. Aynı zamanda TechInside için iş dünyasına özel içerikler üretiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>