Fintech girişimlerine 30 bin pound sermaye desteği!

0

Lastminute.com ve MADE.com gibi girişimleriyle bilinen Brent Hoberman liderliğinde kurulan Founders Factory, önümüzdeki dönemde finansal teknoloji (fintech) ve güzellik teknolojileri (beautytech) alanlarında ön aşamada bulunan pek çok girişime destek sağlamayı planlıyor. Farklı sektörlerde faaliyet gösteren startup’lar için bir kuluçka merkezi ve hızlandırıcı olarak çalışan Founders Factory, bu amaçla L’Oreal Group ve AVIVA ile iş birliğine gittiğini açıkladı.

Kuluçka merkezinin kapsamlı hedefi, önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl 20 ayrı fintech ve beautytech girişiminin büyümesini hızlandırma ve ölçeklendirme konusunda destek sunmak olarak açıklandı. Yaz 2016 için kayıtlar ise çoktan başladı.

İş birlikleri tamam, top girişimcilerde

Kozmetik teknolojileri alanında L’Oreal Group, fintech alanında ise AVIVA ile iş birliği yapan Founders Factory, 30 Haziran’a kadar başvuru yapan ve programa kabul edilen girişimlere ürün, mühendislik, pazarlama, iş geliştirme ve fon toplama alanında uzman 30 kişilik bir ekiple destek olacak.

Altı ay boyunca Londra’nın Güney Kensington bölgesinde ofis alanına sahip olacak girişimlere ayrıca 30 bin pound sermaye desteği sağlanacak. Çeşitli atölye çalışmaları ve seminerler ile girişimcilik konusunda uzmanlaşacak genç iş adamları, aynı zamanda global bir girişimci ağına erişim imkanı bulacaklar. Katılmak isteyen girişimcilerin, 30 Haziran’a kadar bu sayfadan başvuruda bulunmaları gerekiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>