Foursquare sesli asistan geliştiriyor

0

Foursquare sesli asistan

Foursquare sesli asistan için testlere başladı. Bu sesli asistan, kullanıcılara geçtikleri bölgeler hakkında çeşitli bilgiler sunuyor.

Foursquare sesli asistan ile yeni dönem

Bir dönem oldukça popüler olan Foursquare, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarının yükselişiyle popüleritesini kaybetmişti. Yenilikçi adımlar atmaya çalışan Foursquare, bu kez sesli asistan ile gündeme geldi.

AirPods için Marsbot isimli sanal sesli asistan platformunu test eden Foursquare, kullanıcılara etraflarında bulunan mekanlarla ilgili çeşitli bilgiler veriyor. Örneğin bir restoranın önünden geçerken Marsbot, kullanıcıya bir spesiyal tavsiyesinde bulunabiliyor. Benzer şekilde daha önce gittiğiniz bir mekandan geçerken size tebrik mesajı yayınlayabiliyor.

Test aşaması devam eden yeni özellikte, kullanıcı ilgili mekanın önünden geçerken kulaklıktaki müzik sesi düşürülüyor ve Foursquare açıklaması sunuluyor. Bir fısıltıyla benzer bilgilendirme yapan Foursquare, bu özelliğin Android sürümünü de yakında yayınlamayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>