Foxconn ABD’ye yerleşiyor

0

Apple’ın ve diğer bir çok batılı şirketin taşeron üretimini yapan Tayvan görünümlü Çin’li Foxconn şirketi, Trump’ın gazabına uğramamak için Apple’ın baskısıyla ABD’de kurduğu fabrikasının üzerine şimdi ülkedeki yatırımlarını ve yerleşimlerini genişletiyor.

Kuzey Amerika Operasyonları

ABD bir TV ekranı fabrikası kuran Foxconn şimdi Milwaukee’de şirketin Kuzey Amerika operasyonlarını yürütecek bir yönetim merkezi kuruyor.

Trump’ın Çin’den ithal edilecek teknolojik ürünlere %25 gümrük vergisi koymaya hazırlandığı bir dönemde, Çin’de üretim yapan Tayvanlı bir şirket görüntüsünden çıkarak ABD’de üretim yapan bir şirkete dönüşme hazırlığına ağırlık veren Foxconn bu şekilde ABD’li müşterilerini kaybetmeden üretimine devam etmeyi planlıyor.

ABD’nin ağır vergi kararları ve ambargosu nedeniyle ülkede istenmeyen firma ilan ettiği ZTE ve Huawei, zor zamanlar yaşarken ZTE ABD pazarını kaybettiği için iflas bayrağı çekmek üzere olduğunu açıklamıştı. Foxconn’un ise aynı akıbete uğramamak için ABD’deki yatırımlarına ağırlık verdiği vurgulanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>