Foxconn elektrikli otomobil yatırımlarını artırıyor

0

Foxconn elektrikli otomobil

Apple’ın üreticisi olarak tanınan Foxconn elektrikli otomobil sektöründe söz sahibi olacak. Foxconn, 2021’in 4. çeyreğinde yeni duyurulara hazırlanıyor.

Foxconn elektrikli otomobil sektöründe güçlenecek

Akıllı telefon sektörünün bilinen isimlerinden Foxconn, Apple ile çok güçlü bir işbirliğine sahip. Uzun yıllardır Apple için telefon üretimi yapan şirket, teknolojik altyapısını elektrikli otomobil sektöründe de kullanacak.

Elektrikli otomobil sektörüne yönelik çalışmalar için Foxconn, 2020 yılında Fiat Chrysler ile ortak girişim kurmuştu. Bununla birlikte Çin merkezli Geely’le de ortaklık yapmıştı. Foxconn bu ortaklıklarla da elde ettiği tecrübeyi, artık somut bir şekilde hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre Foxconn, iki farklı elektrikli otomobil üzerinde çalışmalar yürütüyor. Bu iki aracın duyurusunun ise 2021 yılı 4. Çeyreğinde yapılması planlanıyor. Bununla birlikte elektrikli ulaşımı da odak noktasına alan Foxconn’un elektrikli otobüs de tanıtabileceği konuşuluyor.

2020 yılı Ekim ayında şasi ve platform çalışmalarını duyuran Foxconn, bu alanda yeni adımlar atmak üzere. Ayrıca Apple’ın da elektrikli otomobil geliştirme çalışmaları olduğunu düşündüğümüzde, Foxconn ile Apple arasında yeni bir anlaşma da olabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>