Foxconn Endonezya ile anlaştı

0

Foxconn Endonezya

Foxconn Endonezya ile elektrikli araçlar için anlaşmaya vardı. Bu anlaşmayla Foxconn, yeni enerji ekosistemine dahil oldu.

Foxconn Endonezya ile anlaşmaya vardı

Foxconn, elektrikli otomobillerin geliştirilmesini desteklemek için Endonezya Yatırım Bakanlığı ve birkaç şirketle ortaklık kurduğunu söyledi.

Apple’ın ana iPhone üreticisi Foxconn, son yıllarda elektrikli araçlardaki faaliyetlerini genişleterek ABD’li startup Fisker Inc ve Tayland’ın enerji grubu PTT PCL ile anlaşmalar yaptığını duyurdu.

Foxconn, Endonezya Yatırım Bakanlığı, Endonezya Battery Corporation, enerji şirketi PT Indika Energy ve Tayvanlı elektrikli scooter satıcısı Gogoro ile pil üretimi de dahil olmak üzere elektrikli araçlara yönelik geniş bir yatırım kapsamı için bir mutabakat zaptı imzaladığını söyledi.

Foxconn açıklamada, Endonezya’da “yeni bir enerji ekosistemi” inşa etmeyi amaçlayan işbirliğinin aynı zamanda enerji depolama sistemleri, pil değişim istasyonları ve geri dönüşüm gibi elektrikli araç destekleyen endüstrilerin geliştirilmesini de içerdiğini belirtti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>