Foxconn Hindistan için 1 milyar dolar yatırım yapacak

0

Foxconn Hindistan

Apple’ın en büyük iş ortakları arasında yer alan Foxconn Hindistan pazarına yöneliyor. Bunun için 1 milyar dolar yarım yapılacağı konuşuluyor.

Foxconn Hindistan pazarına yöneliyor

Çin’in en büyük üreticilerinden biri olan Foxconn , Apple’ın tedarikçi üreticisi olmasıyla da tanınıyor. Ancak Foxcoon, büyüme planları kapsamında yeni ülkelere de yönelmeye hazırlanıyor.

Özellikle de koronavirüs döneminde son 20 yılın en kötü tablosuyla karşı karşıya kalan Foxconn , 2020 yılı itibariyle yeni bir planlama yapıyor. Bunun için Foxcoon, Hindistan gibi yeni bölgelerde yeni üretim merkezleri açmayı planlıyor.

Hindistan’da Tami Nadu isimli bir eyalette var olan tesisini genişletmeyi planlayan Foxconn , bunun için 1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Hindistan’daki bu genişleme planı, Foxconn ’un Çin dışına çıkma planlarında önemli bir etkiye sahip olacak. Foxconn ’un yapacağı bu yatırımla, Hindistan’da 6 bin kişilik iş imkanı olacağı da konuşuluyor.

Foxcoon’un Hindistan’da yapacağı genişleme çalışmasıyla iPhone model telefonların üretilmesi hedefleniyor. Hindistan’da Apple telefonların satış payının ise yüzde 1-2 oranın olduğu belirtiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>