Foxconn Hindistan yatırımlarını artırıyor

0

Foxconn Hindistan

Salgının başlangıç noktası olan Çin’de faaliyet gösteren Foxconn, bu dönemde çok zorlu bir süreç geçirdi. Bu nedenle Foxconn Hindistan yatırımlarını artırmayı hedefliyor.

Foxconn Hindistan’da faaliyetlerini artıracak

İPhone modellerinin en önemli üreticisi arasında yer alan Foxconn, faaliyetlerini koronavirüs nedeniyle geçici süreli durdurmak zorunda kalmıştı. Asya pazarındaki faaliyetlerini genişletmek isteyen Foxconn, bu alanda genişleme politikası izleyecek.

Foxconn, salgın nedeniyle 2020 ilk çeyreğinde son 20 yılın en düşük kârını elde etmişti. Foxconn başkanı Youngway, birkaç ay içinde atacakları yeni adımlarla ilgili açıklama yapabileceklerini ve rapor yayınlayabileceklerini söyledi. Ayrıca amaçlarının Hindistan’da daha fazla yatırım yapmak olduğunu belirtti. Foxconn faaliyet alanını genişleterek, bir bölgede yaşayacağı muhtemel sorunları diğer bölgedeki çalışmalara ağırlık vererek kapatmaya çalışacak.

Şu anda normalleşme sürecinde olan Foxconn, çok kötü geçen ilk çeyreğin ardından hedeflerini yükseltti. Foxconn ikinci çeyrek sonunda, ilk çeyreğe kıyasla çift haneli büyüme yaşamayı hedefliyor. Tayvan merkezli şirket yaptığı yatırımlarla faaliyet bölgesini genişletmeyi ve olası bir kinci dalgaya hazırlıklı olmayı istiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>