Foxconn korona virüsü nedeniyle uyarı yaptı

0

Foxconn korona virüsü

iPhone’un üretici firması olan Foxconn korona virüsü nedeniyle kullanıcılarına uyarıda bulundu. Foxconn, çalışanlarına işe gelmemelerini bildirdi.

Foxconn korona nedeniyle alarma geçti

Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü, teknoloji şirketlerini de harekete geçirdi. Korona nedeniyle birçok şirket, Çin’deki faaliyetlerini durdurma ve kısa süreliğine de askıya alma yoluna gitti.

Bu firmalar arasında, iPhone üreticisi olarak bilinen Foxconn da katıldı. Foxconn tarafından Shenzhen’deki çalışanlara gönderilen uyarıda, 10 Şubat itibariyle, bir sonraki uyarıya kadar işe gelinmemesine yönelik bilgi verildi.

Foxconn, bu kararın çalışanları mağdur etmeyeceğini ve şirketin çalışanların tüm haklarını korumaya devam edeceğini de açıkladı.

Foxconn ayrıca bir üretim bölgesini modifiye ederek maske üretimine de başladı. Bu fabrikada, ay sonuna kadar günde 2 milyon adet maske üretimi hedefleniyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>