Foxconn siber saldırıya uğradı

0

Foxconn siber saldırı

Teknoloji dünyansın en önemli üreticilerinden Foxconn siber saldırıya uğradı. Bu saldırıda hackler Foxconn’dan fidye istedi.

Foxconn siber saldırıya uğradığını bildirdi

Apple ile ticari ilişkileriyle tüm dünyanın tanıdığı, en önemli elektronik üreticilerden Foxconn, siber saldırıya uğradığını duyurdu. Bu saldırının 29 Kasım’da gerçekleştiği bildirildi.

Paylaşılan bilgilere göre Foxconn¸DoppelPaymer tarafından saldırıya uğradı. 29 Kasın’da gerçekleşen bu saldırıda, DoppelPaymer’ın şirkete ait dosyaları şifrelediği belirtildi. Ayrıca bazı yedeklemelerin de yok edildiği duyuruldu.

Foxconn’a yapılan bu saldırıda, DoppelPaymer’ın şifreli dosyaları çözmek için Foxconn’dan 1804 Bitcoin talep edildiği belirtildi. Yaklaşık 34.5 milyon dolarlık bu fidye saldırısına Foxconn’a 3 gün süre tanındı.

Foxconn’un son olarak ne yaptığı paylaşılmadı. Foxconn’un bilgisayar korsanlarına ulaşmış olabileceği be bu sorunu çözmüş olabileceği belirtilyior.

Sophos tarafından yapılan açıklamaya göre, saldırıya uğrayan şirketlerin fidyeyi ödemesi, verileri diğer yollarla almaktan iki kat daha pahalı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>