Foxconn üretim için söz verdi

0

Foxconn üretim

Apple’ın ana üretim ortaklarından Foxconn, yaşanan virüs salgınının etkileriyle ilgili açıklama yaptı. Foxconn üretim için söz verdi.

Foxconn üretim yapmaya devam edecek

Apple’ın ana ortağı olan ve dünyanın en büyük telefon üreticileri arasında yer alan Foxconn da Corona virisü salgınından etkilendi. Vatandaşları tehdit eden virüs salgını, şirketlerin de çalışma ortamları için önlem almasını gerektiriyor.

Foxconn tarafından yapılan son açıklamada, küresel ölçekteki tüm üretim yükümlülüklerinin yerine getirileceği duyuruldu. Ancak yapılan özel üretimler konusunda şu an için herhangi bir yorum yapamadıklarını vurguladı.

Virüs salgınının 6 bini aşkın kişide görülmesi, salgın nedeniyle 130’dan fazla kişinin hayatını kaybetmesi, şirketlerin de çalışanlar için önlem alması gerekliliğini gösteriyor.

Geçtiğimiz günlerde Facebook ve Reyzen gibi teknoloji devleri, Çin’e seyahat etmiş yolcuları için evde çalışmaları uyarısında bulunmuştu. Yeni yıl tatili 2 Şubat’a kadar uzatılan Çin’de, olası kötü senaryolar için şirketlerin de yeni stratejiler belirlemesi gerekecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>