Foxconn, Wisconsin fabrika planlarını yine değiştirdi

0

ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşı hızla devam ederken, ABD’de dev bir fabrika kurmak için yatırım yapan Çin’li Foxconn’un, planları kısa süre önce değişmişti.

ABD şirketlerinin taşeronu

Çin hükumeti ile arasını bozmak istemeyen, Apple’ın ve Microsoft’un taşeron üreticisi Foxconn, ABD’de kuracağı tesisi üretim için değil, mühendislik ve AR-GE odaklı bir merkeze çevireceğini açıklamıştı.

Ancak Foxconn CEO’su ile bizzat görüşen Trump’ın şirketin planlarını değiştirdiği görülüyor zira Foxconn yeni yaptığı açıklama ile Wisconsin’deki fabrikanın üretim yapacağını, 20 bin işçi çalıştıracağını vurguladı.

Aynı zamanda mühendislik ve Ar-ge faliyetlerini de yürütecek olan merkez böylece ABD’de iPhone üreten bir fabrika olmanın yanında, ülkenin en önemli teknoloji merkezlerinden birine dönüşebilir.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>