Fransa Adalet Bakanlığı siber saldırıya uğradı

0

Fransa Adalet Bakanlığı siber saldırı

LockBit 2.0 olarak bilinen grubun paylaşımına göre Fransa Adalet Bakanlığı siber saldırıya uğradı. Saldırıyla ilgili soruşturma devam ediyor.

Fransa Adalet Bakanlığı siber saldırıyı araştırıyor

Fransız yetkililer, bilgisayar korsanlarının adalet bakanlığının bilgisayar sistemlerine girdiğini iddia etmesinin ardından bir siber saldırıyla ilgili soruşturma yürütüyor.

LockBit 2.0 olarak bilinen bir grup, bakanlığın dosyalarını kilitlediklerini ve hükümetin fidye ödememesi halinde 10 Şubat’ta yayınlayacaklarını belirten bir mesaj paylaştı. Saldırının kapsamı netlik kazanmadı ve fidye talebiyle ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

Soruşturmaya yakın bir kaynak AFP’ye verdiği demeçte, “Önemli boyutta değil, ceza davalarını hedef almadı” dedi. Uzmanlar, merkezi hükümet bakanlıklarına yönelik fidye yazılımı saldırılarının nadir olduğunu söylüyor. LockBit 2.0 grubu, geçtiğimiz yıl danışmanlık firması Accenture’ı gasp etmek için yüksek profilli bir girişim de dahil olmak üzere, şirketlere yönelik saldırılar için geçmişte suçlandı.

Bakanlık, “gerekli kontrolleri yapmak için derhal organize olduğunu” ve bu kontrollerin halen devam ettiğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>