Fransa’da Dijital Bakanlığa millenial iş adamı atandı

0

Millenial jenerasyonu dijital teknolojinin içine doğmuş bir nesil olarak tanınıyor. Aynı zamanda farklı iş yapma kültürleri ve hayat beklentileri ile önceki nesillerden ayrılıyorlar. 

Fransa’nın 39 yaşındaki yeni cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ülkenin en genç cumhurbaşkanı oldu. Macron 39 olan yaşı ile millenial jenerasyonundan sayılmıyor ancak Macron’un ülkenin Dijital Bakanlığı’na atadığı 33 yaşındaki iş adamı Mounir Mahjoubi bir ülkede bakan olan ilk millenial oldu. Mounir Mahjoubi Cezayir göçmeni bir ailenin çocuğu olarak Fransa’da dünya gelmiş bir iş adamı. Böylece hem çok genç hem de Müslüman bir iş adamı Fransa hükumetinde yer bulmuş oldu.

Çok genç ama çok deneyimli

Fransa’nın yeni yürürlüğe koyduğu dijital bakanlığı, devlet kurumlarının internet ve teknoloji şirketleri ile ilişkilerini düzenleyen merci olarak hizmet veriyor. Dijital Bakan olarak atanan iş adamı Mounir Mahjoubi, ülkedeki önemli online yemek servislerinden birinin kurucusu olarak tanınıyor. Aynı zamanda pek çok startup’a da yatırım yapan bakan, Fransa’daki teknoloji çevreleri tarafından yakından tanınıyor. 

Genç bakan şimdi sadece Fransa’nın Google, Facebook ve Amazon gibi şirketlerle ilişkisini düzenlemeyecek aynı zamanda ülkedeki startup’ları geliştirmek için hizmet veren devlet girişimi La French Tech programını da kontrol edecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>