Freepik kullanıcı bilgileri çalındı

0

Freepik kullanıcı bilgileri

Dünyanın en büyük görsel indirme sitelerinden Freepik, siber saldırıya uğradı. Milyonlarca kişinin Freepik kullanıcı bilgileri çalındı.

Freepik kullanıcı bilgileri ele geçirildi

Ülkemizde de büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Freepik, kullanıcılar için ücretsiz görsel indirme imkanı sunuyor. Bu alanda dünyanın en büyük platformlarından biri olan Freepik, bu kez siber saldırı ile gündeme geldi.

Freepik tarafından yapılan açıklamada, 8 milyondan fazla kullanıcının platforma giriş verilerinin çalındığı duyuruldu.  Bu veriler arasında kullanıcıların e-posta ve şifrelerinin olduğu bildirildi. Yapılan bilgilendirmede, bu e-posta ve şifre kombinasyonlarını başka platformlarda da kullanan kişilerin acil olarak değişiklik yapması gerektiği vurgulandı.

Dünyanın en çok ziyaret edilen 100 internet sitesi arasında yer alan Freepik’e yapılan saldırının SQL Injection yöntemiyle yapıldığı belirtiliyor.

Freepik duruma çok hızlı bir şekilde müdahale ettiğini ve gerekli güvenlik önlemlerini aldığını belirtti. 8 milyon kullanıcının yaklaşık 4,5 milyonunun Freepik’e giriş için Google ve Facebook gibi hesaplarını kullanması sayesinde bu saldırıdan etkilenmedikleri açıklandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>