Techinside Google News
Techinside Google News

FTC, hileli reklamların peşinde

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC), ABD'in en güçlü uydu hizmetlerinden biri olan DirectTV'nin müşterileri yanıltıcı reklamlar yaptığını dile getirdi.
- Advertisement -

directvAmerikan yasama organları geçtiğimiz günlerde uydu televizyon hizmet sağlayıcısı olarak tanınan ve ABD’nin bu konudaki en güçlü isimleri arasında yer alan DirectTV’nin yasalara karşı geldiğini iddia ederek, FTC’ye şikayette bulundu. Rapora göre DirectTV yaptığı reklamlarda olası müşterilerini yanlış yönlendiriyor, ileride ciddi mablağlar ödemek zorunda kalabilecekleri kampanyaların içerisine çekmeye çalışıyor.

Recode.net’in haberine göre şirket, yaptığı tanıtımda 12 aylık indirimli hizmetten bahsederken, iki yıllık sözleşme sürecinde ödenecek ekstra miktarlardan bahsetmiyor, hatta anlaşma döneminde bu önemli bilgileri arka planda tutuyor. FTC’nin açıklaması ise aylık üyelik bedelinin bir anda 45 dolar birden artabileceği ve hatta şayet iki yıl bitmeden üyelik sonlandırılırsa 480 dolar ceza ödeneceği gibi detayların gizlenmiş olduğu yönünde.

DirectTV’nin sözcüsü bu söylentilerin tek kelime ile yanlış olduğunu ve şirketinin bu konuda kendilerini kanıtlamak için ellerinden geleni yapacaklarını duyurdu. Müşterilerine tüm detayları verdiklerini ve hatta birden fazla kez tüm olasılıkları kendilerine açıkladıklarını da söyleyen sözcü, onlar için olabilecek en iyi seçenekleri sunmaya çalıştıklarını bildirdi. FTC ise şu aralar DirectTV’nin bu yasa dışı işleyişini engellemek ve gerekli cezanın uygulanması için çalışıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir