Fujitsu ve 1QBit quantum yapay zekası geliştirecek

0

Japon elektronik devi Fujitsu, quantum bilgisayar teknolojisi üzerinde yapay zeka teknolojileri geliştirmek üzere 1QBit ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını duyurdu.

Yeni işbirliği sayesinde, iki şirket 1QBit’in halihazırda quantum bilgisayarlar için geliştirdiği öğrenen makineler ve yapay zeka uygulamalarını endüstrinin kullanabileceği pratik uygulamalara dönüştürmeye odaklanacaklar. 1QBit bu uygulamalar için yazılım geliştirirken Fujitsu ise gerekli dolan quantum bilgisayarların donanımlarını sağlayacak.

Fujitsu’nun quantum bilgisayarları 

Fujitsu halen Toronto Üniversitesinde quantum bilgisayar üretmek için yapılan çalışmaların içinde de bulunuyor ve üniversitenin geliştirdiği quantum bilgisayarları üretebilme yeteneğine sahip bulunuyor.

1QBit ise quantum bilgisayarlarla iletişim kurabilmeyi sağlayan yazılım arayüzleri ve uygulamalar geliştiriyor. geliştiriyor 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>