Fujitsu evden çalışma sistemini kalıcı yaptı

0

Fujitsu evden çalışma

Teknoloji dünyasının lider isimlerinden Fujitsu evden çalışma sistemini kalıcı hale getirdi. Önlemler doğrultusunda Fujitsu, kararlı bir adım atmış oldu.

Fujitsu evden çalışma sistemi artık tamamen geçerli

Koronavirüs dönemi, iş ve eğitim dünyasında uzaktan çalışma ve uzaktan eğitim konusunda zorunlu bir dönüşüme neden oldu. Bu dönüşümden birçok şirket memnun kaldı ve gelecek planlarını bu sistem üzerinde kurmaya başladı.

Teknoloji dünyasının dev isimlerinden Fujitsu da bu şirketlerden biri. Japonya’da alınan karar kapsamında, 80 bin Fujitsu çalışanı, artık kalıcı olarak evden çalışabilecek. Bu da Fujitsu için artık ofis ortamının neredeyse tamamen ortadan kalkması anlamana geliyor.

Fujitsu tarafından yapılan yazılı açıklamada, evden çalışma sistemiyle çalışanlar için artık daha güçlü, yaratıcı bir deneyim sağlandığı belirtiliyor. Ayrıca müşteriler ve toplum için de yeni değerler yaratıldığı vurgulanıyor. Fujitsu isteyen çalışanların evlerinden veya kurumsal merkezden çalışabileceğini duyurdu.

Bir yandan kademeli normalleşme süreci devam ederken, bir yandan da dev şirketler kalıcı olarak home office çalışma sistemini uygulamaya çalışıyor. Benzer şekilde Twitter da çalışanların artık kalıcı olarak tamamen evlerinden çalışabileceklerini duyurmuştu. Google ise Haziran ayına kadar geçerli olan evden çalışma sistemini 7 ay uzattığını açıklamıştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>