Fujitsu mobil telefon birimini satıyor

0

Japon teknoloji devi Fujitsu’nun, Japon borsasına gönderdiği bildirime göre şirket, mobil telefon birimini satmak için harekete geçti.

Şubat ayında telefon birimini ayrı bir şirkete dönüştürerek Fujitsi içinden çıkaran Japon devi şimdiyse mobil telefon birimini satın alacak potansiyel müşterilerden teklif almaya başladığını duyurdu.

Açıklamaya göre, Japon Polaris Capital Group ve İNgiliz CVC Capital Partners’tan teklif alan Fujitsu ayrıca Çin’li Lenovo’nın da mobil telefon birimiyle ilgilendiğinin altını çizdi. Fujitsuya gelen teklifler konusunda net bir rakam yok ancak teklif boyutlarının yüzlerce milyon dolar seviyesinde olduğu vurgulanıyor. Öte yandan Fujitsu’nun mobil alandan tamamen çıkmayacağı, şirkette küçük bir hissesini elinde tutacağı da söyleniyor.

Fujitsu’nun, ilk tur görüşmeleri Eylül ayında sonlandırması ve en fazla teklif veren adaylarla ikinci tura başlaması bekleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>