Fujitsu ProjectWEB aracını durduracak

0

Fujitsu ProjectWEB aracı

Veri güvenliği ihlalleri nedeniyle Fujitsu ProjectWEB aracını durduracak. Japon hükümetinin konuyla ilgili müdahalesi de hızlı oldu.

Fujitsu ProjectWEB aracı için kararını verdi

Japon teknoloji devi Fujitsu yaptığı açıklamada, bu yılın başlarında bir Japon hükümetinin veri ihlalini ProjectWEB aracına bağladı.

Mayıs ayında, birden fazla devlet kurumu; Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı dahil; Kabine Sekreterliği; ve Narita Havaalanı yazılım platformu aracılığıyla saldırıya uğradı.

Fujitsu sözcüsü konuyla ilgili: “Japon tabanlı projeler için kullanılan bir işbirliği ve proje yönetimi yazılımı olan ProjectWEB’e yetkisiz erişim” olduğunu doğruladı.

Fujitsu, olayın nedeninin, bir iç uzmanlar komitesinin yanı sıra, olayla ilgili daha fazla bilgi yayınlamayı imzalayacak olan Japonya’nın Ulusal Olaya Hazırlık ve Siber Güvenlik Stratejisi Merkezi (NISC) tarafından hala doğrulandığını da sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>