Techinside Google News
Techinside Google News

Fujitsu ve Microsoft’tan küresel ortaklık

Fujitsu Limited ve Microsoft Corporation, beş yıllık stratejik bir ortaklık duyurarak mevcut işbirliklerini büyük ölçüde genişleteceklerini açıkladı
- Advertisement -

Fujitsu Limited ve Microsoft Corporation, beş yıllık stratejik bir ortaklık duyurarak mevcut işbirliklerini büyük ölçüde genişleteceklerini açıkladı. Bu anlaşma, Fujitsu’nun milyarlarca dolarlık Uvance işinin büyümesini hızlandırmayı amaçladığı için Microsoft Cloud ve sektör lideri teknolojilerinden faydalanmayı planlıyor. Ortaklık, dünya genelindeki kuruluşların daha sürdürülebilir uygulamalar ve çözümler geliştirmesini, toplumsal ihtiyaçları karşılamasını ve yeni iş büyüme fırsatları yaratmasını dijital dönüşümle sağlamayı hedefliyor. İki şirket birlikte, çevresel değişikliklere hızla yanıt verebilen daha fazla kuruluşun oluşmasını, hastanelerin operasyonlarını geliştirerek hastaların deneyimlerini artırmasını, tedarik zinciri zorluklarına daha fazla istikrar getirmesini ve benzeri alanlarda çözümler sunmasını sağlayacak.

Fujitsu ve Microsoft, Stratejik Ortaklıkla Dijital Dönüşümü Hızlandırıyor

Bu ortaklık çerçevesinde, bugün yatırımcılara yapılan bir Fujitsu brifinginde ayrıntıları açıkladı, Fujitsu, Microsoft’u birinci derecede Bulut Ortak olarak belirtti. İki şirket birlikte, Fujitsu’nun üretim, perakende, sağlık hizmetleri gibi sektörel uzmanlığını ve ileri hesaplama ve ağ yeteneklerini Microsoft’un yenilikçi bulut platformları (Microsoft Azure, Microsoft 365, Microsoft Dynamics 365, Microsoft Power Platform ve Viva gibi) ile birleştirerek yenilikçi Fujitsu Uvance çözümleri geliştirecek ve pazarlayacak. Şirketler, ortak pazarlama faaliyetlerini yönlendirecek ve müşteri ihtiyaçlarına yanıt veren yenilikçi çözümler sunarak iş büyümesini hızlandıracak.

Beş yıllık anlaşma, Fujitsu Uvance işinin hızlı büyümesine önemli ölçüde katkıda bulunacak ve Fujitsu’nun 2025 Mali Yılı sonu olan 31 Mart’a kadar yıllık olarak 5,4 milyar dolar (700 milyar yen) (1) gelir elde etmesini sağlayacak. Bu ortaklık, Fujitsu’nun sektördeki yeniliklerinden ve Microsoft’un yenilikçi teknolojisinden faydalanarak üretim, perakende, sağlık hizmetleri ve kamu sektöründe bir dizi bulut çözümünün birlikte geliştirilmesini ve uygulanmasına imkan verecek. Ortaklık kapsamında, önümüzdeki beş yıl içinde şirketler, 28.000 Fujitsu çalışanı için Microsoft Cloud ve bulut satışları eğitimini hızlandıracak ve sertifikasyon imkanı sağlanacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir