Fujitsu veri çalınması hakkında açıklama yaptı

0

Fujitsu veri

Fujitsu veri çalınması hakkında detaylı bir açıklama yaptı. Çalınan verilerin siber saldırıyla bağlantılı olmadığı belirtildi.

Fujitsu veri çalınması konusunda detaylı açıklama yaptı

Fujitsu, siber suçlular tarafından pazarlanan verilerin sistemlerindeki herhangi bir siber saldırıyla ilgili olmadığını doğruladı.

Marketo, Ağustos ayında Fujitsu’dan 4 GB veriye sahip olduğunu iddia etti ve bunu geniş çapta pazarlamaya başladı. Ayrıca Fujitsu, olası bir ihlali araştırdığını duyurdu. Fujitsu yaptığı açıklamada, “Bu bilgilerin kaynağının, sistemlerimizden mi yoksa ortamımızdan mı geldiği de dahil olmak üzere ayrıntılarının bilinmediğini” söyledi.

Marketo, gizli müşteri bilgilerine, şirket verilerine, bütçe verilerine, raporlara ve proje bilgileri de dahil olmak üzere diğer şirket belgelerine sahip olduğunu iddia etti.

Daha sonra olayla ilgili güncel bilgiler paylaşıldı ve Fujitsu sözcüsü Andrew Kane, çalınan verilerin kendi sistemlerinden olmadığını ortaya çıkardığını paylaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>