Fujitsu’dan fidyeciliğe karşı koruma, Fujitsu Eternus!

0

Fujitsu, fidyecilik ve kötü amaçlı saldırılara karşın koruma sağlayan yeni bir sistem geliştirdi: Fujitsu Eternus LT140! Kurumsal verilerin yedekleme ve arşivleme işlemleri için yönetimi kolaylaştırırken aynı zamanda verilerin güvenliğini de arttırıyor! Aktif dosyalarının fidye yazılımları ile kilitlendiği durumlarda, çevrimdışı güvenli bir şekilde tutulan yedekleme sayesinde hatasız ve eksiksiz kurtarma işlemi sağlanıyor.

Fidye saldırıları giderek artıyor!

Fidye yazılımları, şirket ve kamu kuruluşlarını zor durumda bırakmaya devam ediyor. Avrupa’da son zamanlarda özellikle hastaneler kötü amaçlı yazılımların saldırısına maruz kalıyor. IDC analiz firması, organizasyonlar tarafından biriken verinin fidye yazılımları için giderek daha önemli bir hedef haline geldiği konusunda insanları uyarıyor. Herhangi bir şekilde yedeği alınmayan içerikler için kurtarılma işlemi çok daha zor ve maliyetli bir hale geliyor. Ayrıca bu sorunla karşılaşan firmaların itibarı ciddi anlamda zedeleniyor.

Fujitsu Eternus

Kötü amaçlı gönderilen bir e-posta ile tüm sistemler tehlike altına giriyor. Bu oluşabilecek durumlardan dolayı harekete geçen Fujitsu, kritik işletmeler için otomatik ve düzenli yedeklemeler yapabilen bir koruma sistemi geliştirdi. Bu yedeklemeler şifreli bir şekilde alınmakla beraber, çevrimdışı depolanıyor. Bu şekilde fidye yazılımlarına ve kötü amaçlı kişilerin saldırılarına karşı yüksek bir koruma sağlanmış oluyor.

Fujitsu Eternus LT140, Eternus ailesinin en yeni üyesi. Bu ürün, etkili ve uzun vadeli bir arşivleme gereksinimlerini karşılamak için oluşturulan en son endüstri standardı ile geliştirildi.

Yüksek hafıza ile depolama sıkıntısı ortadan kalkıyor!

Eternus LT140 oluşabilecek bütün depolama sorunlarını ortadan kaldırabilmek için 8,4 Petabaytlık (8.400.00 GB) seviyeye kadar arttırılabilir hafıza özelliği ile geliyor!

LTFS (Doğrusal Bant Dosya Sistemi) destekleyen sistem, kontrol için grafiksel bir arayüz sağlar ve verilere bir diskte veya taşınabilir bellekte tutulmuş gibi kolay erişim imkanı verir. Verileri şifrelenmiş bir şekilde çevrimdışı tutmak, verilerin her zaman erişilebilir olması anlamına geliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>