Full-imaj yedekleme çözümü Acronis True Image

0

BS_ATI_Cloud_5C_RightYeni kuşak veri koruması alanının dünya lideri Acronis son kullanıcılar, aileler ve ev-ofis kullanıcıları için veri yedekleme ve kurtarma çözümü olan Acronis True Image Cloud ve Acronis True Image 2016 ürünlerinin yeni sürümlerini  pazara sunduğunu duyurdu. Endüstrinin en hızlı evrensel full-imaj yedekleme çözümü olan Acronis True Image Cloud,  hem lokalde hem de bulutta yer alan fotoğraflar, videolar, dokümanlar, uygulamalar şifreler, ayarlar, kontaklar, aktiviteler gibi farklı veri formları ve tüm bilgisayar için eksiksiz bir koruma sağlıyor. Çoklu cihaz desteği sunan yeni Acronis True Image Cloud’un desteklediği mobil cihazlar arasında iPad, iPhone, Android cihazları ile Windows tabletleri de yer alıyor. Diğer yanda yine yeni sunulan kolay kullanımlı online dashboard özelliği ile kullanıcıların tek bir yerden tüm cihazlarını yönetebilmeleri sağlanırken, kullanıcılara bulut depolama ve arşivleme için limitsiz alan kullanımı da tahsis ediliyor.

Veri Yedeklemenin En Zorlu Sorunları için: Acronis True Image

Acronis True Image Cloud, felaket durumları yanında kullanıcı hatası ya da bir kaza sonucu silinen dosyalar, bozulan, kaybedilen ya da çalınan cihazlar birlikte yaşanabilecek veri kayıplarına karşı komple bir koruma sağlıyor.

Acronis True Image Cloud;

·         Tüm cihazları korur – PC ve Mac’lerin yanı sıra bu yeni sürümle birlikte hızla yaygınlaşan Android, iPhone ve iPad cihazları ve Windows tabletleri de Acronis True Image tarafından desteklenmeye başlanıyor. Böylelikle Acronis veri korumasını dünyanın en önde gelen masa üstü ve dizüstü sistemlerinden en yaygın mobil platformlara doğru genişletmiş oluyor.

·         Tek bir yerden birden fazla cihazın yedeklemesini yönetir – Kolay kullanımlı bir yönetim konsolu olan yeni online dashboard özelliği ile kullanıcıların, herhangi bir yerden ve herhangi bir cihazdan erişerek web tarayıcısı üzerinden birden fazla cihazın yedekleme ve gerektiğinde kurtarma işlemini yapabilmelerine imkan veriyor.

·    Verilerin bulutta saklanmasını ve arşivlenmesini sağlar – Limitsiz alan kullanımı ve kişisel arşivleme özelliği, kullanıcıların yüksek hacimli ve nadiren kullandıkları dosyaları limit aşımı sorunu yaşamadan güvenli Acronis bulutuna taşımalarına, disklerinde yer açarak bilgisayarlarını daha rahat çalıştırmalarına olanak sağlar. Kullanıcılar arşivlenen dosyalarına herhangi bir cihazdan erişip görüntüleyebilir, verilerini büyüklüklerine ya da tiplerine göre arşivleyebilirler.

Full-İmaj Yedekleme Teknolojisi Her Formdaki Veriyi Koruyor

Herhangi bir lokasyondaki ve herhangi bir formdaki verinin elde edilmesine, saklanmasına, kurtarılmasına, kontrol edilmesine ve erişilmesine  imkan veren bir dizi güçlü veri koruma teknolojisini içeren Acronis AnyData Engine ile güçlendirilen ödüllü Acronis True Image, full-imaj yedekleme teknolojisiyle kaybolan tek bir dosyadan mobil cihaz içeriğine ya da tüm bilgisayara, gerek duyulan tüm verinin geri yüklenmesini sağlayarak her yerdeki ve her formdaki verinin eksiksiz biçimde korunmasını sağlıyor, kullanıcıların hiç bir koşulda veri kaybı yaşamasına izin vermiyor.

Yeni Acronis True Image aşağıda belirtilen teknolojik özelliklere sahip bulunuyor:

·         Hızlılık – Hem lokalde hem bulutta hızlı yedekleme ve geri yükleme süreleri zamandan kazandırıyor. Acronis True Image yedekleme ve geri yüklemeyi rakiplerine oranla %50 varan oranda daha hızlı tamamlayabiliyor.

·        Güvenilirlik, güvenlik, gizlilik – Kullanıcı tarafından tanımlanan AES-256 kriptolu ve özel güvenlik kanalları kullanan bir anahtarla verinin her zaman-hem taşınma süresince hem de bulutta saklanırken- güvende olması sağlanıyor. Acronis bulutta saklanan veriye sadece verinin sahibi şifresini kullanarak erişebiliyor.

·    Esnek depolama seçenekleri – Birden fazla kaynak ve hedefe, örneğin lokal ya da harici sürücüye ya da  ağa, Acronis Bulutuna ya da 3.parti buluta dosya sistem entegrasyonu aracılığıyla veri yedeklemesi yapılabiliyor. Tam sistem yedeklemesi, özel dosyalar ve/veya klasörlerin yedeklenmesi gibi farklı gereksinimler için farklı yedekleme planları belirlenebiliyor.

·     Uygunluk – En yeni işletim sistemleri desteğinin yanı sıra (Windows 10 optimizasyonu da dahil olmak üzere), Master Boot Record (MBR) ve GUID Partition Table (GPT), BIOS ve UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) destekleriyle hem güncelliğin hem de uygunluğun sağlanması güven altına alınıyor.

·        Gerçek zamanlı sürüm güncellemeleri – En yeni teknoloji güncellemeleri bulut üyelik modeli ile kullanıcılara sunulurken, kullanıcının da en son sürüme en hızlı biçimde erişmesi sağlanmış oluyor.

Acronis True Image 2016

Acronis AnyData Engine ile güçlendirilen Acronis True Image 2016 ise lokalde veri yedekleme ve kurtarma işlemleri gerçekleştirilmesine imkan veriyor. Acronis True Image 2016 ile tüm bilgisayar yedeklenebiliyor, bare-metal geri yüklenebiliyor ve/veya lokal bir donanım aracılığıyla yeni bir bilgisayara taşınabiliyor. 2016 sürümü ile “dene&karar ver” özelliği yeniden kullanıma sunulurken, kullanıcıların yeni yazılımı, sürücüleri ve sistem fonksiyonlarını güvenle test edebilmeleri için kontrollü bir geçici ortam sağlanıyor.

“Yeni Acronis True Image -fotoğraflardan videolara, değerli kişisel verilerden uygulamalara ve bilgisayarın tümüne- kapsamlı bir veri koruması sağlamak üzere en ileri yedekleme teknolojisini kolay kullanımlı ve yaratıcı kullanıcı deneyimi ile birlikte sunuyor” diyenAcronis Kurucusu ve CEO’su Serguei Beloussov, Acronis True Image’in verinin hangi lokasyonda (bulutta, lokalde ya da her ikisinde) ve hangi cihazda bulunduğundan bağımsız olarak veri koruması sağlayan pazardaki tek çözüm olduğunu da sözlerine ekledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>