G20 dijital ödemeleri kabul edecek mi?

0

G20 dijital ödemeler

Ortaya çıkan yeni iddialarla, G20 dijital ödemeleri kabul edecek söylentileri yayıldı. Peki gerçekten de G20 tarafında böyle bir çalışma var mı?

G20 dijital ödemeleri kabul etme hazırlığında

Hayatımızın her alanını etkisi altına alan dijitalleşme, ekonomi ve finansta da bu yönde bir değişimi zorunlu kılıyor. İlk başta bu dönüşüme çıkan ülkeler de artık uyum sağlamaya çalışıyor.

G20 tarafında özellikle dijital ödemeler konusunda büyük bir karşı görüş vardı. Yetkililer zamanla kripto paraların gelecekte önemli bir yer edineceğini kabul etmiş ancak stablecoin’ler konusuna karşı çıkmaktaydılar.

Ancak yaşanan gelişmelerle birlikte G20 tarafında görüş değişikliği yaşanacak gibi görünüyor. Japonya merkezli Kyodo News tarafında paylaşılan habere göre G20’deki 19 ülke ve AB temsilcilerinin izleyeceği yeni tutumla, G20’nin dijital demeleri kabul etmek için çalışmalara başlandığı belirtildi.

Ekim ayında Riyad’da düzenlenecek olan G20 zirvesinde, yapılan çalışmalarla ilgili detaylı bilgi paylaşılacağı da vurgulandı. Kyodo’ya göre G20 yetkililerinin bu kararının değişmesinde, Çin’in dijital Yuan çalışmalarının önemli bir payı var. Ayrıca Facebook’un da Libra’yı piyasaya sürmesinin, görüş değişikliğinde önemli bir etkisi olabilir. G20 tarafında bu konuda somut adımlar atılırsa, dijital ödemelerin artık hayatımızda daha fazla yer tutacağını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>